Webkodu, Webkodu logo, webkodu online araç

Gradient Ton Oluşturma Aracı

ARAÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Gradient 'ınızı oluştururken aşağıda görülen Rgba, Hex, Android, Canvas, SVG değerleri canlı olarak değişmektedir. En çok kullanacağınız değerler Rgba ve Hex değerleri olduğu için kodun kullanımı şöyledir, kutuda yer alan tüm kodları kopyalayıp, sizin style tagınızın içinde yer alacak stil maddenize yani " .ornek-gradient{ KODU BU ALANA YAPIŞTIRACAKSINIZ. } " Tramınızı oluştururken renginizi HSB, RGB ve HEX değeri olarak girip bulabilirsiniz veya renk paletini kullanarak bulabilirsiniz. Sağ tarafta yer alan derece kısmından gradient yönünü ayarlayabilirsiniz. Gradient 'ınızı Tram biçiminden Linear ( Doğrusal ) veya Radial ( Halka ) olarak ayarlayabilirsiniz. Sağ orta kısımda yeralan Renkleri Ters Çevir | Gradient Tablosuna Ekle gibi fonksiyonları ismindende anlaşılacağı gibi kullanabilirsiniz. Tabloda yeralan hazır şablonları olduğu gibi veyatta tonları gözden geçirip renkleri ters çevirerek değiştirip de kullanabilirsiniz. Ayrıca birden fazla Gradient oluşturacağınızda Gradient Tablosuna Ekle seçeneği ile Gradient 'larınızı sayfa yenilenene kadar Gradient Tablosunda tutabilirsiniz.


H : R :
S : G :
B : B :
# :
 
Önizleme :
Tram Biçimi :
Gradient Yönü :
Derece : (0 - 360)
Renkleri Ters Çevir  |  Gradient Tablosuna Ekle

Alpha : Konum :%
.Renk : Konum :%
Rgba Değerleri Hex Değerleri Android Değerleri Canvas Değerleri SVG Değerleri
 • <shape xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android" android:shape="rectangle" >
  <gradient
  android:type="linear"
  android:startColor="#FF940000"
  android:endColor="#FFff0000"
  android:angle="45"/>
  </shape>

  -------------------------------------------------
  <shape xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android" android:shape="rectangle" >
  <gradient
  android:type="radial"
  android:centerX="50%"
  android:centerY="50%"
  android:startColor="#FF940000"
  android:endColor="#FFff0000"
  android:gradientRadius="100"/>
  </shape>Araçlar menüsü altında sizlere sunmuş olduğumuz araçlar özenle seçilerek, webmasterlık hayatınızı kolaylaştıracak ve zevkli hale getirecek araçlardır. Araçlarımız webmasterlar için çok gerekli hale gelmiş ve bulunması zor araçlardır. Biz webkodu.ozgurlukicin.com olarak tek çatı altında, bu olmazsa olmaz denilen araçlar ve yanısıra profesyonelce tasarlanmış çok fonksiyonlu editörlerimizi sunuyoruz.

Araçlarımızın kullanımı oldukça basit ve kolaydır, ayarlamalarınızı ve çalışmalarınızı yaparken önizlemesini görebileceğiniz görselleştirilmiş bir alan sunmaktayız. Bunaltıcı ve sıkıcı görünümden arınmış, daha da şevk verici araç tasarımlarımız mevcuttur.

Araçlarda yapılan ayarlamalar sayfa yenilenene kadar durmaktadır, işiniz devam ederken sayfa yenilemesi gibi eylemlerinize dikkat ediniz, aksi takdirde ayarlar sıfırlanmaktadır.

Araçlarımız hakkında en çok önem verdiğimiz konulardan biri hızdır, işlerinizi hızlı bir şekilde halletmeniz için araçlar hız faktörü önde tutularak tasarlanmıştır, yanısıra dinamik bir yapıya ve görselleştirilmiş bir arayüze sahiptir.

Araçlar webkodu.ozgurlukicin.com tarafından tasarlanmış ve düzenlenmiş olup, webkodu.ozgurlukicin.com 'a aittir.

Konu ile ilgili görüş, öneri, şikayet için info@ozgurlukicin.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.